Cmentarze pod zarządem PPK

Zarządca Cmentarza Patrycja Stępień, tel. 668-868-171, e-mail: p.stepien@ppkpolczyn.pl

27 stycznia 2021r. Rada Miejska podjeła Uchwałę NR XXXII/380/2021 zmieniającą Uchwałę Nr XLVI/434/2014 Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju z dnia 26 lutego 2014r. w sprawie Regulaminu korzystania z Cmentarza Komunalnego na terenie Gminy Połczyn-Zdrój

REGULAMIN KORZYSTANIA Z CMENTARZY KOMUNALNYCH NA TERENIE GMINY POŁCZYN-ZDRÓJ

Cmentarz Komunalny w Połczynie-Zdroju
Cmentarz komunalny w Popielewie
Cmentarz komunalny w Toporzyku

Bezpośredni link do strony Mogiły.pl

http://mogily.pl/start/g-polczyn-zdroj

Czy warto ubezpieczyć nagrobek i jak to zrobić?

Skromny nagrobek bądź też sporych rozmiarów grobowiec to inwestycja od kilku tysięcy złotych. Zniszczenie przez wichurę, przewrócone drzewo, powódź czy też dewastacja to poważne nadszarpnięcie budżetu domowego, a dzięki polisie jest możliwość częściowo zniwelować straty finansowe.

Aby ubezpieczyć nagrobek trzeba wiedzieć, że jest do dyspozycji osobna polisa bądź też posiadanie polisy mieszkaniowej, w której trzeba tylko dokupić opcję dodatkową, czyli do podstawy ubezpieczenia trzeba dokupić jeszcze rozszerzenie.

Od jakich zdarzeń ubezpieczenie chroni nagrobek ?

– wandalizm, dewastacja

– upadek statku powietrznego

– upadek drzew i masztów

– uderzenie pioruna

– powódź

– porywisty wiatr

– uderzenie pojazdu mechanicznego

Czego nie obejmuje ubezpieczenie nagrobka ?

– elementów dekoracyjnych, które nie są na trwale przymocowane do nagrobka (wieńce, wazony, znicze)

– starzenia się nagrobków, czyli skutków naturalnego niszczenia

– osuwania i zapadanie się ziemi

– działania dymu i sadzy

– szkód spowodowanych przez zarząd cmentarza, kamieniarzy i firmy pogrzebowe

– zabrudzenia, m.in. woskiem

Ważne!

Każda polisa może zawierać inny zestaw ryzyk, co przekłada się również na zakres ochrony. Wszystkie tego typu szczegóły są zawsze opisane w OWU polisy, które należy dokładnie zapoznać przed zawarciem umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Zarządca cmentarzy komunalnych posiada ubezpieczenie OC od prowadzonej działalności i nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia nagrobków w wyniku wandalizmu, w wyniku wichur lub innych sytuacji nadzwyczajnych.

Podziel się zniczem

Na Cmentarzach zarządzanych przez Połczyńskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zostały ustawione specjalne regały na których znajdują się znicze do ponownego wykorzystania.

Zachęcamy wszystkich odwiedzających cmentarz do dzielenia się zużytymi zniczami, które po wymianie wkładu można jeszcze wykorzystać.

Narzędzia do sprzątania do wypożyczenia na cmentarzu komunalnym w Połczynie-Zdroju

Stanowisko z narzędziami do nieodpłatnego wyporzyczenia

Od 2 kwietnia na cmentarz komunalny w Połczynie – Zdroju nie musimy już chodzić wyposażeni w narzędzia do sprzątania. W celu ułatwienia odwiedzającym sprzątania grobów swoich bliskich, przygotowaliśmy  trzy stanowiska z narzędziami do nieodpłatnego wypożyczania. Zachęcamy do korzystania z nich i prosimy o odkładanie narzędzi na miejsce, z którego zostały wypożyczone.